Biznesowa karta kredytowa

Szybko znajdziesz odpowiednią ofertę - Wybierz kategorie, z której chcesz zobaczyć pożyczki

Wizytówka firmy
Czy biznesowa karta kredytowa jest pomocna?

„Tak” – odpowiedź pojawia się niemal natychmiast. Dotyczy to przynajmniej większości firm (zwłaszcza małych firm). Zanim zaczniemy dokładniej analizować, w jaki sposób przydatne są wizytowe karty kredytowe, spróbujmy zrozumieć, czym jest firmowa karta kredytowa.

Krótko mówiąc, firmowa karta kredytowa to karta kredytowa należąca do firmy, a nie do osoby fizycznej. Aby to lepiej zrozumieć, możesz po prostu narysować analogię między firmowymi kartami kredytowymi i kontami firmowymi, które również są własnością firmy. Poza tym, firmowe karty kredytowe działają w podobny sposób jak osobiste karty kredytowe; z kilkoma wyjątkami. Te wyjątki mają formę elastyczności w zakresie limitu kredytowego, niskich APR i niektórych innych dodatkowych korzyści, które są dostępne tylko dla firmowych kart kredytowych.

Biznesowe karty kredytowe wydają się dobrą propozycją.

Biznesowa karta kredytowaJednak karty biznesowe byłyby atrakcyjne nawet bez tych korzyści, ponieważ główna korzyść leży gdzie indziej. Duża korzyść z biznesowej karty kredytowej jest realizowana w zakresie księgowania kosztów działalności. W przypadku większości małych firm rachunkowość kosztów działalności jest dużym obciążeniem. Dzięki firmowym kartom kredytowym jest to bardzo łatwe – po prostu musisz upewnić się, że wszystkie wydatki biznesowe są pokrywane z Twojej wizytówki i obciążane osobistymi kartami kredytowymi, czyli segregacja wydatków osobistych i biznesowych to wszystko czego potrzebujesz do zrobienia. Tak więc rachunek za twoją biznesową kartę kredytową będzie obciążony wszystkimi wydatkami związanymi z działalnością biznesową, a Ty nie będziesz musiał zestawiać wszystkich różnych rachunków ani sortować przedmiotów z rachunku karty kredytowej. Kluczem jest tutaj, aby upewnić się, że używasz firmowej karty kredytowej do wszystkich wydatków służbowych (lub tak dużo, jak możesz). Co więcej, wielu dostawców biznesowych kart kredytowych zdaje sobie sprawę z potrzeby małej firmy, a nawet organizuje rachunki kart kredytowych w sposób zgodny z wymogami rachunkowości tych firm. W większości przypadków odpowiednio pogrupują one wydatki na rachunku karty kredytowej, aby ułatwić księgowanie wydatków biznesowych. W rzeczywistości niektórzy dostawcy usług kart kredytowych idą w takim stopniu, aby dostarczyć rachunki w formacie, który można pobrać i wyeksportować do systemu księgowego, tj. Nie trzeba wprowadzać danych ręcznie w systemie księgowym. Jeśli format nie jest odpowiedni dla twojego systemu księgowego, możesz zatrudnić specjalistę od oprogramowania, aby napisał mały, szybki program, aby przekonwertować go na odpowiedni format.

Tak więc tylko jeden powód – „ułatwienie rozliczania kosztów działalności” – wystarczy, aby poprzeć przypadek kart kredytowych małych firm.

Dodaj komentarz