Karta kredytowa dla studenta

Szybko znajdziesz odpowiednią ofertę - Wybierz kategorie, z której chcesz zobaczyć pożyczki

Karta kredytowa dla studenta
Wszystko o kartach kredytowych dla studenta

Karty kredytowe dla studenta to karty kredytowe zaprojektowane specjalnie dla studentów. Karty kredytowe dla studentów są bardziej znane jako karty kredytowe dla studentów. Studenckie karty kredytowe pozwalają studentom doświadczyć zalet kart kredytowych znacznie wcześniej w życiu. Za pomocą kart kredytowych  studenci mogą dowiedzieć się więcej o kartach kredytowych i ich użyciu. W rzeczywistości dla większości studentów karta kredytowa uczelni jest pierwszą kartą kredytową, która działa jako brama do świata kart kredytowych. Niektórzy inni studenci mogli wcześniej używać dodatkowych kart kredytowych powiązanych z kontem karty kredytowej ojca; jednak również w przypadku takich studentów karta kredytowa uczelni jest pierwszą, która jest naprawdę ich.

Jak działa karta kredytowa dla studenta?

Biznesowa karta kredytowaKarty kredytowe dla studentów nie różnią się zasadniczo od innych rodzajów kart kredytowych w podstawowym znaczeniu; działają w taki sam sposób, jak każda karta kredytowa. Istnieją jednak pewne różnice, które w zasadzie wynikają z faktu, że z kart kredytowych uczelni korzystają osoby, które nie mają wcześniejszego doświadczenia z kartami kredytowymi i które być może nie rozumieją całkowicie pojęcia kart kredytowych. Dlatego dostawca karty kredytowej jest narażony na ryzyko związane z wydawaniem kart kredytowych (kart kredytowych uczelni) takim osobom, których nie jest pewien. Większość studentów też nie ma historii kredytowej. W takim przypadku dostawca karty kredytowej uczelni nie może być pewien, że otrzyma płatności kartą kredytową na czas (a nawet w ogóle je otrzyma). Aby przeciwdziałać takim zagrożeniom, dostawca karty kredytowej uczelni wymaga od rodzica studenta podpisania formularza wniosku o kartę kredytową uczelni jako gwarancji. Co więcej, limit kredytowy na karty kredytowe uczelni wynosi zwykle około 500-1 000 USD miesięcznie, co jest wartością niższą niż w przypadku innych kart kredytowych (ten limit kredytowy jest na ogół wystarczający, aby zaspokoić typowe potrzeby studenta). Innym instrumentem ograniczającym ryzyko stosowanym przez dostawców kart kredytowych uczelni jest stopa procentowa lub APR. RRSO na kartach kredytowych uczelni jest na ogół wyższa niż w przypadku innych kart kredytowych. Ponownie ma to na celu zniechęcenie studentów do nadmiernego wydawania kart kredytowych uczelni (i wreszcie niemożności zapłaty rachunków za karty kredytowe).
Gdybyśmy jednak spojrzeli na te nałożenia w pozytywnym sensie, stwierdzilibyśmy, że są one na korzyść ucznia (który wciąż jest szkolony, aby brać udział w prawdziwym świecie kart kredytowych). Co więcej, karty kredytowe uczelni pomagają również uczniom w ustaleniu (dobrej) historii kredytowej, co jest kolejną ważną korzyścią, która staje się przydatna, gdy student potrzebuje jakiegokolwiek rodzaju pożyczki na późniejszym etapie swojego życia.

Karty kredytowe dla studenta są więc czymś, co każdy student powinien rozważyć.

Nowy konkurent wśród kart studenckich

Karta Ucznia Wolności jest debiutem Chase’a w obszarze kart ucznia i jest już ustawiona jako najlepszy konkurent. Chociaż nie jest to pierwsza karta studencka, która oferuje 1 procent zwrotu gotówki przy każdym zakupie, elastyczny program wykupu nagród i automatyczny przegląd pod kątem zwiększenia limitu kredytowego odróżniają kartę od paczki.

Dla studentów pragnących rozpocząć pracę w dziedzinie kart nagród, karta stanowi pierwszy krok do jednego z najcenniejszych programów nagród – Chase Ultimate Rewards. Ponadto zachęca nowych posiadaczy kart kredytowych do rozwijania pozytywnych nawyków poprzez nagradzanie terminowych płatności i dobrą pozycję na koncie.

Czy powinieneś ubiegać się teraz o nowego Chase Freedom Student?

Dla studentów powyżej 18 roku życia, którzy chcą zacząć budować kredyty i zdobywać elastyczne nagrody, nowy Chase Freedom Student może być świetnym wprowadzeniem do kart kredytowych. Dodatkowo możesz zarobić niezłą premię za rejestrację tylko za dokonanie pierwszego zakupu karty w ciągu pierwszych trzech miesięcy.

Chase wprowadza kartę kredytową dla studentów tylko w oddziałach

Jeśli jesteś studentem college’u, który nie jest jeszcze gotowy, aby rzucić czapkę dyplomową w powietrze, spójrz na kapelusz Chase właśnie rzucony na pierścień.

Kilka miesięcy przed nowym semestrem emitent uruchomił Chase Freedom Student, kartę kredytową przeznaczoną dla osób jeszcze uczęszczających do szkoły. Od 9 czerwca 2019 r. Studenci mogą ubiegać się o kartę, ale tylko w oddziale Chase. Chase nazywa to wysiłkiem „zachęcania do rozmowy z uczniami i ich rodzicami”.

Kluczowe cechy karty dla studenta to:

Roczna opłata 0 USD.
Nieograniczony zwrot gotówki w wysokości 1% na wszystkie zakupy. Chase twierdzi, że nagrody można również wymieniać na podróż przez Chase Ultimate Rewards® lub na takie rzeczy jak karty podarunkowe na zakupy, posiłki i inne.
Oferta bonusowa: Zarób 5000 punktów po pierwszym zakupie w ciągu pierwszych trzech miesięcy. Można je wymienić na zwrot gotówki w wysokości 50 USD.
Dobra nagroda o wartości 20 USD, dostępna co roku przez pierwsze pięć lat, jeśli utrzymasz bieżące konto.
Raportowanie do wszystkich trzech biur kredytowych – TransUnion, Equifax i Experian.
Bezpłatny dostęp do oceny kredytowej za pośrednictwem Chase’s Credit Journey, strony internetowej, która śledzi twoje kredyty.
Automatyczny wzrost limitu kredytu po pięciu terminowych płatnościach dokonanych w ciągu 10 miesięcy od otwarcia rachunku.
Możliwość przejścia na Chase Freedom® lub Chase Freedom Unlimited® po ukończeniu studiów z kwalifikującym wynikiem kredytowym.
»WIĘCEJ: najlepsze karty kredytowe studentów NerdWallet

Karta Chase Freedom Student ma na celu dostarczenie młodym dorosłym narzędzi i informacji, które mogą ich poprowadzić na silnej drodze do zdrowia finansowego i niezależnego budowania kredytu, powiedział rzecznik Chase za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Chase powiedział, że produkt będzie miał „niski limit kredytowy” i „RRSO zwykle zarezerwowane dla naszych najbardziej wiarygodnych klientów”, ale nie podał szczegółów.

1% zwrotu gotówki z karty jest przyzwoite w przypadku studenckiej karty kredytowej, chociaż można znaleźć bardziej intratne oferty. Bezpłatny dostęp do oceny zdolności kredytowej, automatyczne zwiększanie limitu kredytu i potencjalna możliwość uaktualnienia sprawiają, że jest to solidna opcja dla nowego gracza. Pamiętaj, że to, co najważniejsze w przypadku karty kredytowej dla studenta, to wykorzystanie jej do ustalenia pozytywnej historii kredytowej.

Dodaj komentarz