Pożyczki pozabankowe na czyjeś konto

Szybko znajdziesz odpowiednią ofertę - Wybierz kategorie, z której chcesz zobaczyć pożyczki

Czy możliwe jest wzięcie pożyczki pozabankowe na czyjeś konto?

Chociaż możliwe jest zaciągnięcie pożyczki pozabankowe na czyjeś konto w cudzym imieniu, to wiąże się to z dużym ryzykiem. Upewnij się, że osoba, której pożyczasz, może sobie pozwolić na spłatę, w przeciwnym razie możesz zostać obarczony niechcianym długiem.

Dlaczego miałbyś pożyczać pieniądze dla kogoś innego lub na czyjeś konto?

W pewnych okolicznościach możesz zostać poproszony o pożyczkę w czyimś imieniu. Niektóre z nich mogą obejmować:

  • Członek rodziny lub znajomy ma już pożyczkę osobistą i chce skonsolidować swoje długi, ale nie jest w stanie tego zrobić ze względu na swoją zdolność kredytową.
  • Członek rodziny lub przyjaciel nie może w ogóle uzyskać kredytu z powodu wcześniejszych problemów finansowych, które nadal wpływają na jego zdolność kredytową i potrzebuje pożyczki na czyjeś konto.
  • Ktoś, kto niedawno przeprowadził się do Wielkiej Brytanii i nie ma wystarczającej historii kredytowej, aby zaciągnąć pożyczkę lub kartę kredytową.

Czy zaciągnięcie pożyczki pozabankowej na czyjeś konto jest nielegalne?

Zaciąganie pożyczki na kogoś innego lub czyjeś konto nie jest nielegalne, ponieważ jeśli chodzi o pożyczkodawcę, to będzie to twoje nazwisko na umowie pożyczki, a ty będziesz odpowiedzialny za spłatę pożyczki. Więc wszelkie konsekwencje braku płatności będą na ciebie.

Jakie masz opcje, gdy korzystasz z pożyczki pozabankowej dla kogoś na inne konto?

Pożyczka osobista pozabankowa na inne konto: jest to pożyczka niezabezpieczona, o którą możesz się ubiegać wyłącznie w swoim imieniu. Możesz wykorzystać pieniądze z dowolnego powodu, z wyjątkiem pewnych standardowych ograniczeń, takich jak wykorzystanie pieniędzy na inwestycje lub zakup nieruchomości.

Pożyczki pozabankowe na czyjeś konto

Pożyczki pozabankowe na czyjeś konto

Pożyczka zabezpieczona: Pożyczka zabezpieczona wykorzystuje aktywa jako zabezpieczenie na pokrycie długu w przypadku, gdy nie możesz go spłacić, np. Twój dom lub samochód. Ryzyko pożyczki zabezpieczonej polega na tym, że jeśli nie jesteś w stanie spłacić pożyczki, pożyczkodawca może odzyskać aktywa, aby odzyskać pożyczkę.

Jakie jest ryzyko pożyczania dla kogoś innego i wzięcie pożyczki pozabankowe na czyjeś konto ?

Jeśli przegapisz spłatę pożyczki pozabankowej która była udzielona na czyjeś konto lub odmówisz spłaty pożyczki, twoja dokumentacja kredytowa zostanie uszkodzona, a nie dokumentacja osoby, w imieniu której pożyczasz. Dzieje się tak, ponieważ jesteś prawnie odpowiedzialny za spłatę długu, nawet jeśli pożyczasz w imieniu kogoś innego. Aby tego uniknąć, postaraj się, aby co miesiąc wysyłali Ci wystarczającą ilość pieniędzy na spłatę zaciągniętej pożyczki pozabankowe na czyjeś konto, w przeciwnym razie będziesz musiał ją spłacić samodzielnie. Oto więcej o tym, jak działają pożyczki zabezpieczone i niezabezpieczone.

Zaciągnięcie pożyczki we własnym imieniu zamiast pożyczki na czyjeś konto

Jeśli chcesz zaciągnąć pożyczkę, przejdziesz przez następujący proces.

Najpierw złożysz wniosek, a po zaakceptowaniu pieniądze trafią na Twoje konto, abyś mógł zrobić to, co chcesz. Następnie spłacisz go w okresie spłaty wraz z odsetkami.

Będziesz dokonywać spłat przez cały okres, aż saldo będzie czyste. Gdy zbliżasz się do końca okresu kredytowania, może być możliwe dokonanie płatności ryczałtowej, aby usunąć to, co pozostało do spłaty.

Niezależnie od tego, czy zaciągasz pożyczkę na własność, czy osobistą, powinieneś ubiegać się o nią we własnym imieniu. Ponosisz wtedy wyłączną odpowiedzialność za jego spłatę.

Zaciągnięcie pożyczki Z kimś innym czyli pożyczki pozabankowe na czyjeś konto

Możesz chcieć zaciągnąć pożyczkę u kogoś innego – na przykład u swojego partnera.

W tym przypadku proces jest dokładnie taki sam, ale zamiast brać pod uwagę tylko Twoje finanse, pożyczkodawca weźmie również pod uwagę finanse Twojego partnera.

Pożyczki pozabankowe na czyjeś konto są to pożyczki, na której oboje jesteście wymienieni i za którą obaj jesteście odpowiedzialni.

Zaciągnięcie pożyczki DLA kogoś innego konto

Obie opcje, które do tej pory analizowaliśmy, są całkowicie legalne. Pożyczasz pieniądze na własny użytek i zgadzasz się je spłacić.

Inną opcją jest to, że ktoś inny złoży wniosek o pożyczkę pozabankową na czyjeś konto w jego imieniu i poprosi Cię o działanie jako poręczyciela. W takiej sytuacji to oni otrzymają pieniądze – nie Ty – i będą odpowiedzialni za ich spłatę. Ale gdzie pożyczka gwaranta różni się od tego, że jeśli przestaną spłacać, pożyczkodawca oczekuje, że przejmiesz.

Możesz zgodzić się na bycie poręczycielem czyjejś pożyczki – często zdarza się, że rodzice robią to na przykład dla swoich dzieci.

Pełnomocnictwo

Ale chociaż możesz być poręczycielem kogoś innego zaciągającego pożyczkę, to czy możliwe jest złożenie wniosku i zaciągnięcie pożyczki w jego imieniu i na jego rzecz?

Cóż, jedynym sposobem, w jaki możesz legalnie zaciągnąć pożyczkę na cudze imię, jest posiadanie pełnomocnictwa (POA) nad jego finansami.

POA jest przyznawany, gdy ktoś nie jest w stanie samodzielnie zarządzać swoimi finansami, na przykład z powodu słabego zdrowia fizycznego lub psychicznego.

Jeśli masz Pełnomocnictwo do spraw cudzych finansów, a osoba ta chce ubiegać się o pożyczki pozabankowe na czyjeś konto, będziesz odpowiedzialny za złożenie wniosku w jej imieniu – jeśli uważasz, że jest to w ich najlepszym interesie.

Pieniądze z pożyczki należą do nich, dług będzie w ich imieniu, a oni będą odpowiedzialni za jego spłatę.

Pamiętaj, że w zależności od tego, dlaczego masz pełnomocnictwo, wnioskodawca może mieć trudności z przyjęciem pożyczki (na przykład, jeśli nie jest w stanie pracować, może zostać odrzucony, gdy pożyczkodawca zda sobie sprawę, że nie ma pieniądze wpływające na pokrycie ich spłat).

Kiedy jest to niezgodne z prawem?

Do tej pory przedstawiliśmy główne sposoby legalnego zaciągnięcia pożyczki.

Jeśli jednak skożystasz z pożyczki pozabankowe na czyjeś konto lub zaciągniesz pożyczkę w imieniu innej osoby – za jej zgodą lub wiedzą lub bez niej – jest to nielegalne i po prostu popełniasz oszustwo. Nawet jeśli masz pozwolenie od osoby, której nazwiska używasz, pożyczkodawca, do którego składasz wniosek, przeprowadzi wszystkie kontrole tej osoby, a nie Ciebie, podczas przetwarzania Twojego wniosku.

Jest to oszustwo, ponieważ wprowadzasz pożyczkodawcę w błąd, sprawiając, że myśli, że to ktoś inny ubiega się o pożyczkę od niego.

A jeśli ktoś prosi o podanie Twojego imienia i nazwiska i danych, aby mógł wziąć pożyczkę, być może dlatego, że jego historia kredytowa nie jest do zera, ostrzegamy przed zaciągnięciem pożyczki pozabankowe na czyjeś konto.

Dodaj komentarz