Wiarygodne parabanki

Szybko znajdziesz odpowiednią ofertę - Wybierz kategorie, z której chcesz zobaczyć pożyczki

Wiarygodne parabanki także dla zadłużonych bez bik i krd

Jeśli próbujesz rozwinąć swoją działalność, wiarygodne parabanki mogą wydawać się koniecznością. Ale jeśli Twoja historia kredytowa nie jest w świetnej kondycji, możesz nie mieć szerokiego wyboru pożyczkodawców, z których możesz wybierać.

Chociaż istnieją pożyczki biznesowe ze złymi kredytami, istnieje wielu oszustów, którzy chcą wykorzystać właścicieli firm, którzy ich zdaniem mogą być zdesperowani. W efekcie ważne jest, aby wiedzieć, jak sprawdzić, czy firma pożyczkowa jest legalna i są to wiarygodne parabanki. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci dostrzec potencjalne sygnały ostrzegawcze.

Jak sprawdzić wiarygodne parabanki i czy firma pożyczkowa jest legalna

 

wiarygodne parabanki

wiarygodne parabanki

Istnieje kilka sposobów na sprawdzenie, czy firma pożyczkowa jest legalna. Najpierw sprawdź firmę pożyczkową na lokalnej stronie BBB. Następnie wykonaj szybkie wyszukiwanie w Internecie i wyszukaj opinie klientów. Na koniec skontaktuj się z prokuratorem generalnym swojego stanu, aby upewnić się, że pożyczkodawca jest zarejestrowany w odpowiednich stanowych agencjach rządowych.

Zanim złożysz wniosek w wiarygodnym parabanku, pomyśl o tych krokach, aby upewnić się, że nie wpadniesz w oszustwo.

1. Sprawdź  czy parabank obecny jest w internecie

Jeśli dostaniesz ofertę pożyczki biznesowej ze złym kredytem, zadaj sobie pytanie, czy kiedykolwiek o nich słyszałeś. Jeśli nie, wyszukaj w Internecie nazwę firmy parabanku. Nawet jeśli jest stosunkowo nowy, powinien mieć profil w witrynach takich jak Crunchbase lub Owler, a być może nawet recenzje od obecnych klientów, którzy potwierdzą wiarygodność tej pożyczki.

Jeśli nie możesz niczego znaleźć – lub co gorsza, znajdziesz informacje wskazujące na potencjalne oszustwo – prawdopodobnie lepiej będzie, jeśli pominiesz ofertę.

2. Sprawdź w Better Business Bureau

Nawet jeśli firma pożyczkowa/parabanki jest obecna w Internecie, niekoniecznie oznacza to, że jej działalność nie jest drapieżna i wiarygodne. Sprawdź stronę Better Business Bureau, aby dowiedzieć się więcej o tym, czy warto współpracować z pożyczkodawcą. Zazwyczaj zobaczysz ocenę literową od A+ do F wraz z uzasadnieniem.

W niektórych przypadkach będziesz mógł również przeczytać recenzje klientów, co może dać ci lepsze wyobrażenie o tym, czego się spodziewać. Jeśli okaże się, że parabank nie byłby wiarygodny, możesz również skorzystać ze strony internetowej, aby znaleźć taki, który może być lepszy.

3. Sprawdź swój poziom komfortu w wiarygodnym parabanku

Wiarygodne parabanki chcą Twojej firmy, ale nie są do niej zdesperowani. Jeśli czujesz, że Twój kontakt z firmą jest nadmiernie agresywny lub manipulacyjny, może to oznaczać, że próbują Cię zdenerwować i sprawić, że poczujesz, że musisz podjąć decyzję, zanim poznasz wszystkie fakty.

Jeśli w dowolnym momencie czujesz się nieswojo z tym procesem, cofnij się o krok i zastanów, dlaczego tak się czujesz i czy powinieneś kontynuować i poszukać bardziej wiarygodnych parabanków.

4. Decydując się na wiarygodne parabanki najpierw skontaktuj się z stanowym prokuratorem generalnym

Jeśli wszystko się zgadza, ale chcesz mieć całkowitą pewność że są to wiarygodne parabanki, skontaktuj się z biurem prokuratora generalnego swojego stanu. Pożyczkodawcy i pośrednicy kredytowi są prawnie zobowiązani do zarejestrowania się w agencjach państwowych, zanim będą mogli tam prowadzić interesy, więc jeśli prokurator generalny nie ma danych dotyczących firmy, z którą masz do czynienia, kieruj się w innym kierunku.

Inne wskazówki do rozważenia wybierając wiarygodne parabanki

Oprócz podjęcia powyższych kroków jest jeszcze kilka innych drobiazgów do przemyślenia, gdy dowiesz się, jak sprawdzić, czy wiarygodne parabanki czy firma pożyczkowa jest legalna. Oto kilka pytań i odpowiedzi, które mogą pomóc:

Czy firmy pożyczkowe proszą o pieniądze z góry?

Niektórzy pożyczkodawcy pobierają tak zwaną opłatę za udzielenie kredytu za przetworzenie pożyczki. Jednak opłata ta jest zazwyczaj potrącana z wypłaty pożyczki. Żaden legalny pożyczkodawca i wiarygodne parabanki nie poprosi Cię o uiszczenie opłaty bezpośrednio, zanim uzyskasz dostęp do swoich pieniędzy.

Czy wiarygodne firmy pożyczkowe sprawdzają Twoje konto bankowe?

W niektórych przypadkach pożyczkodawca może poprosić o informacje bankowe, aby wiedzieć, gdzie wysłać środki pożyczkowe po zatwierdzeniu wniosku. Jednak nie jest normalne, że bank prosi o dane logowania do bankowości internetowej w celu sprawdzenia konta.

Jeśli tak się stanie, może to być oszust i parabanka nie jest wiarygodny, który chce uzyskać dostęp do Twojego konta, aby dokonać wypłaty lub przelewu na własne konto.

Jak rozpoznać oszustwa związane z pożyczkami osobistymi i mieć pewność że parabanki są wiarygodne?

 

Niektórzy pożyczkodawcy osobiści pozwolą Ci wykorzystać osobiste fundusze pożyczkowe do założenia lub sfinansowania firmy, ale istnieje również wiele oszustw, na które należy uważać. Ogólnie rzecz biorąc wiarygodne parabanki, możesz wykonać te same kroki, co w przypadku pożyczkodawcy biznesowego, aby dowiedzieć się, czy oferta pożyczki jest oszukańcza.

Czy udzielanie pożyczki kredytowe osobie zadłużonej są legalne?

Istnieje kilka legalnych pożyczkodawców biznesowych, którzy specjalizują się w pracy z pożyczkobiorcami ze złymi kredytami. Jednak ważne jest, aby nie spieszyć się podczas porównywania pożyczkodawców oferujących złe kredyty, aby upewnić się, że są to wiarygodne parabanki i nie tylko unikniesz oszustw, ale także zwiększysz swoje szanse na uzyskanie korzystnych warunków pożyczki w parabankach.

Najważniejsze!

Jeśli próbujesz zdobyć kapitał na rozwój swojej firmy, wiedza, jak sprawdzić, czy firma pożyczkowa jest legalna, może uchronić Cię przed utratą pieniędzy i potencjalnie Twojej firmy. Gdy rozważysz te wskazówki i dowiesz się, gdzie szukać, aby porównać wiarygodne parabanki i legalnych pożyczkodawców, będziesz w stanie uzyskać potrzebną pomoc, nie martwiąc się o to, że zostaniesz wykorzystany.

 

Jedna myśl nt. „Wiarygodne parabanki

  1. Pingback: Zagraniczne chwilówki dla Polaków - 19 września 2023

Dodaj komentarz